Jak każda praca, również ta w charakterze opiekuna osób starszych, związana jest z procesem rekrutacji. Oczywiście dotyczy to pracy legalnej, z zatrudnieniem zgodnie z obowiązującym prawem. Rekrutacja jest procesem, pozwalającym zweryfikować Twoje umiejętności, kompetencje oraz cechy, które są niezbędne w pracy z seniorem. Na podstawie zebranych informacji rekruterzy dokonują wyboru osoby, która najlepiej sprawdzi się w konkretnej pracy. Twoim podopiecznym może być osoba starsza samodzielna, z ograniczeniami ruchowymi czy też chorobami, które będą wymagały od Ciebie większego zaangażowania. W Avanti Medic proces rekrutacji podzielony został na kilka etapów.

Zanim zdecydujesz się na wyjazd do Niemiec i opiekę nad seniorem, powinieneś być pewny, iż jest to praca, której jesteś w stanie się poświęcić. Ma ona inny charakter, niż praca w sklepie, korporacji czy restauracji. Można ją porównać do pracy lekarza czy pielęgniarki, z tą tylko różnicą, że nie wykonujesz zabiegów medycznych ze względu na brak uprawnień, umiejętności oraz kompetencji. We wszystkich tych przypadków musisz się jednak wykazać empatią i zrozumieniem.

Zgłoszenie online

Już wiesz, że chcesz pracować, jako opiekun osoby starszej. Możesz zatem zgłosić swoją kandydaturę do Avanti Medic. Na tym etapie nie wymagamy od Ciebie osobistej wizyty w naszej placówce. To dlatego zatrudniamy osoby z całej Polski. Oczywiście z przyjemnością poznamy Cię już na początku, więc jeżeli masz możliwość przyjścia do nas, to zapraszamy. Zostawisz u nas CV i dowiesz się więcej, jak wygląda współpraca. Możesz porozmawiać z naszymi konsultantami, którzy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania czy wątpliwości. Jeżeli jednak nie możesz nas odwiedzić, wypełnij formularz dostępny na naszej stronie. Potrzebujemy kilka informacji o Tobie, aby móc zakwalifikować Cię do pracy z odpowiednią osobą. Inną opcją jest wysłanie zgłoszenia lub CV na nasz adres mailowy rekrutacja@avanti-medic.eu. Co więcej, możesz wysłać formularz tradycyjnie pocztą lub skontaktować się z nami telefonicznie.

Porozmawiajmy

Kolejny etap rekrutacji to rozmowa z naszym rekruterem. Również w tym przypadku nie ma konieczności spotkania w naszej firmie, jesteśmy w stanie przeprowadzić rekrutację telefonicznie. Nasz konsultant skontaktuje się z Tobą po otrzymaniu Twojego zgłoszenia. Podczas rozmowy zweryfikujemy Twoją znajomość języka niemieckiego. Wymagamy znajomości języka na poziomie komunikatywnym. Wynika to z charakteru Twojej przyszłej pracy. Będziesz miał kontakt z osobą, która najczęściej posługuje się tylko językiem niemieckim. Zakres Twoich obowiązków wymusza kontakt z seniorem oraz wzajemne zrozumienie. Rozmowa pozwoli nam też Cię lepiej poznać i sprawdzić, jak duże masz doświadczenie w pracy z osobami starszymi. Doświadczenie nie jest wymagane, ale mile widziane, na pewno pozwoli Ci znaleźć lepszą pracę. Chętnie zapoznamy się z referencjami od Twoich dotychczasowych pracodawców. Dzięki nim będziemy w stanie od razu zaproponować Ci konkretne oferty pracy. Poprosimy Cię również o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który zawiera również zgodę na kontakt z Tobą – telefoniczny i mailowy.

Rozmowa rekrutacyjna jest też dobrą okazją, abyś Ty lepiej poznał naszą firmę. Rekruter przedstawi Ci, w jaki sposób pracujemy i co zapewniamy naszym opiekunom. Dowiesz się, iż zatrudniamy na warunkach niemieckich i z jakimi zaletami jest to związane. Oferujemy również wsparcie i pomoc prawną. Zapewniamy transport i zakwaterowanie, a także wszelkie ubezpieczenia. To pozwoli Ci upewnić się w przekonaniu, że zatrudnienie przez agencję było znacznie lepszym wyborem, niż jest to w przypadku pracy na czarno.

Propozycja ofert pracy

Już wiemy o Tobie wystarczająco dużo, aby przedstawić Ci najlepsze dla Ciebie oferty. Wybieramy je spośród wielu, jakie mamy w swojej bazie, dopasowując do Twojej wiedzy, doświadczenia, oczekiwań i preferencji. Skontaktujemy się z Tobą już z gotowymi propozycjami pracy. Teraz to Ty decydujesz, gdzie chcesz pracować i którą osobą starszą mógłbyś się opiekować. Masz czas, żeby się zastanowić, aby podjąć ostateczną decyzję. Musisz jednak wiedzieć, iż jedną ofertę wysyłamy do kilku osób. Może to oznaczać, że w chwili podjęcia decyzji będzie ona już nieaktualna. Z tego powodu, jeżeli któraś szczególnie Cię zainteresuje, nie czekaj zbyt długo z odpowiedzią.

Formalizujemy naszą współpracę

Wybrałeś konkretną ofertę i przedstawiłeś nam swoją decyzję. Możemy zatem podpisać umowę Mini-Job lub Midi-Job w zależności od wybranej oferty pracy. Odbywa się to w siedzibie naszej firmy w Gorzowie Wielkopolskim. Istnieje też możliwość wysłania umowy pocztą, ma to miejsce po upływie 24 godzin od akceptacji. Ustalamy termin Twojego wyjazdu, który organizuje nasza firma. Zapewniamy Ci transport oraz bilet w obie strony. Możesz być pewien, że nie zostaniesz pozostawiony sam sobie, a dotrzesz bezpośrednio pod dom swojego podopiecznego. Przez cały pobyt jesteśmy do Twojej dyspozycji. Jeżeli masz pytania lub potrzebujesz naszej pomocy, możesz zgłosić się do koordynatora, który mieszka w pobliżu Twojego zakwaterowania i pracy.

Wciąż zastanawiasz się, czy praca w charakterze opiekuna osób starszych za pośrednictwem Avanti Medic, to dobry pomysł? Skontaktuj się z nami, a opowiemy Ci więcej o nas i Twojej przyszłej pracy.