Opiekunki osób starszych w Niemczech

FAQNajczęściej zadawane pytania

Masz pytania? Zadzwoń!
Kontakt telefoniczny
95 780 0290

CZY BĘDĘ MIEĆ DOSTĘP DO TELEFONU/INTERNETU?

W zdecydowanej większości naszych zleceń jest możliwość korzystania z bezpłatnego telefonu do Polski (tzw. Flatrate) lub Internetu (WLAN) na miejscu. Jest to zależne od możliwości technicznych u osoby podopiecznej, jednak zawsze pytamy o możliwość założenia ww. udogodnień, mając na względzie dobro i wygodę współpracujących z nami opiekunek.

JAK DŁUGO MUSZĘ CZEKAĆ NA OFERTĘ PRACY?

Staramy się przedstawić pierwszą propozycję zlecenia w ciągu od jednego do czterech dni roboczych od momentu przesłania do nas formularza zgłoszeniowego. Im lepsza znajomość języka niemieckiego i im większe doświadczenie, tym szybciej jesteśmy w stanie dobrać odpowiednią ofertę dla opiekunki.

KTO POKRYWA KOSZTY PRZEJAZDU?

Firma Avanti Medic organizuje i pokrywa w całości przejazd współpracownika w obie strony lub zwraca koszty przejazdu w wysokości do 60 EUR za każdą stronę, w przypadku pobytu opiekunki w Niemczech przez okres minimum 2 miesięcy. W razie krótszego pobytu koszty te są dzielone na firmę i opiekunkę solidarnie.

CZY MOGĘ LICZYĆ NA POMOC W RAZIE PROBLEMÓW?

Tak, każdy współpracownik przebywający na terenie Niemiec jest objęty indywidualną opieką koordynatora zlecenia, który służy w każdej chwili pomocą na miejscu bądź zdalnie. Nawet poza godzinami pracy biura oraz w weekendy i święta jesteśmy dyspozycyjni dla naszych współpracowników pod numerem alarmowym.

CZY JESTEM OSOBĄ UBEZPIECZONĄ W FIRMIE AVANTI MEDIC?

Tak, każda osoba współpracująca z Avanti Medic jest zgłoszona do ubezpieczenia w Niemczech i ma odprowadzane wszystkie obowiązkowe składki socjalne. Dodatkowo wykupujemy ubezpieczenie na czas pobytu za granicą u prywatnego ubezpieczyciela, więc opiekunka w Niemczech może korzystać bezpłatnie z opieki zdrowotnej. Nasi współpracownicy wykonujący zlecenie na zasadzie umowy Midi-Job są ubezpieczeni nawet po powrocie z Niemiec, kiedy przebywają w Polsce pomiędzy zleceniami, gdyż umowa jest zawierana na czas nieoznaczony, a składki odprowadzamy także w czasie, gdy opiekunka znajduje się w Polsce.

OD CZEGO ZALEŻY WYSOKOŚĆ WYNAGRODZENIA?

Wysokość zarobków zależy w dużej mierze od kwalifikacji opiekunki, znajomości języka, doświadczenia oraz stanu zdrowia osoby podopiecznej. Wynagrodzenie po rozmowie rekrutacyjnej oraz propozycji zlecenia jest ustalane indywidualnie z opiekunką. Firma Avanti Medic oferuje wynagrodzenie w wysokości 1000-1600 Euro.

CZY MUSZĘ MARTWIĆ SIĘ O WYŻYWIENIE I ZAKWATEROWANIE NA TERENIE NIEMIEC?

Nie, każda rodzina zapewnia opiekunce zakwaterowanie na miejscu bądź w pobliżu miejsca świadczenia usług oraz w pełni wyposażony pokój z łazienką. Wyżywienie również jest przewidziane.

CZY MAM MOŻLIWOŚĆ WYBORU ZLECENIA?

Tak, każde zlecenie jest dobierane indywidualnie względem doświadczenia, predyspozycji oraz oczekiwań kandydata. To opiekunka zawsze najpierw określa, czy dane zlecenie jej odpowiada, czy też mamy szukać innego. Dopiero po otrzymaniu zgody od opiekunki / opiekuna przedstawiamy jej / jego kandydaturę rodzinie niemieckiej.

CO SIĘ DZIEJE, GDY ZACHORUJE NA TERENIE NIEMIEC?

Każda osoba wyjeżdżająca z Avanti Medic do pracy w Niemczech otrzymuje kartę ubezpieczenia zdrowotnego, która jest potwierdzeniem ubezpieczenia i upoważnia do skorzystania z opieki medycznej na terenie całych Niemiec.

NA JAK DŁUGO SĄ WYJAZDY NA KONTRAKTY?

W tym zakresie zawsze staramy się podchodzić do kandydatów indywidualnie i dopasować długość pobytu za granicą do oczekiwań danej kandydatki. Zazwyczaj są to wyjazdy na min. 2 miesiące. Pomiędzy wyjazdami każda opiekunka ma prawo do urlopu lub przerwy, której długość i termin należy odpowiednio wcześniej uzgodnić z firmą.

NA JAK DŁUGO SĄ PODPISYWANE UMOWY?

Umowa jest podpisywana na czas nieokreślony z możliwością jej wypowiedzenia w terminach ustawowych. Daje to gwarancję zatrudnienia a także pewność stałej współpracy z Avanti Medic w charakterze opiekunki Niemcy.

[Zamknij]Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.
Formularz oddzwaniania

Dziękujemy za kontakt z naszą firmą. Jeśli to możliwe, prosimy o wypełnienie kwestionariusza dla opiekunek. Pozwoli nam to wyszukać i przedstawić Pani / Panu właściwą ofertę.

Wystąpił nieoczekiwany błąd

Skontaktuj się z nami telefonicznie +48 666 663 301