Osoby starsze bardzo często czują się zagubione we współczesnym świecie, nie nadążają za postępem technologicznym, są odsunięte od tego, co nowe. Okazuje się jednak, że w wielu przypadkach wykazują dużą chęć poznania życia ludzi młodych, takich jak Ty. Nie mają jednak odwagi poprosić o pomoc i naukę. Kiedy przyjrzymy się bliżej możliwościom internetu, dostrzeżemy, że osoby starsze mogą w nim znaleźć miejsce dla siebie.

Źródło aktualnych informacji

Osoby w podeszłym wieku mają znacznie mniejszy kontakt ze światem zewnętrznym. O tym, co dzieje się na świecie, dowiadują się z wiadomości telewizyjnych i gazet. Czekają na kolejną porcję informacji cały dzień, a w przypadku prasy – niekiedy tydzień. Internet pozwala im być na bieżąco z wiadomościami z kraju i zza granicy. O dowolnej porze dnia mogą one przeczytać nowe notatki prasowe i dowiedzieć się, co wydarzyło się nie poprzedniego dnia, a godzinę czy kilka godzin wcześniej.
Nauka dostosowana do potrzeb seniora
Internet jest miejscem sprzyjającym nauce i doskonaleniu umiejętności. Powstaje coraz więcej stron zakładanych przez organizacje, które udostępniają darmowe szkolenia, warsztaty i prelekcje online. Nawet osoby starsze, które mają problem z poruszaniem się, mogą bez wychodzenia z domu nauczyć się podstaw języka obcego czy też wzbogacić swoją wiedzę z zakresu historii, sztuki i techniki.

Rozrywka i pasje

Twój podopieczny lubi gotować? W internecie znajdzie mnóstwo nowych przepisów i inspiracje, które może wykorzystać w samodzielnie przygotowywanych potrawach lub wspólnie z Tobą. A może planuje on poprawić swoją formę, jednak nie wie, jakie ćwiczenia będą dla niego odpowiednie i w jaki sposób je wykonywać? Internet bardzo szybko zaznajomi go z podstawowymi zasadami, udzieli kilku wskazówek, a nawet pozwoli ćwiczyć wspólnie z trenerami.
W sieci może on posłuchać ulubionej muzyki, czytać książki i oglądać filmy. To idealne rozwiązanie dla osób, które szukają sposobów na wypełnienie swojego wolnego czasu.

Komunikacja bez granic

To, co jednak jest największym osiągnięciem internetu, to możliwość komunikowania się z innymi na odległość. Osoby starsze potrzebują kontaktu z bliskimi bardziej niż ktokolwiek inny. Ich rodziny nierzadko mieszkają w innym mieście, a nawet w kraju lub po prostu z powodu braku czasu odwiedzają je zbyt rzadko. Dzięki komunikatorom internetowym i mediom społecznościowym dowiedzą się, co nowego wydarzyło się w życiu bliskich, oraz poinformują ich o swoim stanie zdrowia i samopoczuciu.